Lapių miestelis

Eko Topo karavanas kviečia

Mes, žaliojo „Eko Topo karavano“ organizatoriai, kreipiamės į Jus kaip į šio krašto aktyvius piliečius. Buitinių elektros ir elektroninių prietaisų atliekų tvarkymas yra opi visų Lietuvos regionų problema. Jei šios atliekos ir nėra metamos į griovius, šiukšlynus ar pamiškes, tačiau jos yra atiduodamos perdirbti nelegaliems perdirbėjams. Deja, jų pagrindinis siekis yra išrinkti vertingesnes detales, kurias priduos į metalo laužą. Tačiau tai yra daroma neturint tinkamų elektronikai perdirbti būtinų įrenginių, neužtikrinant saugaus kenksmingų medžiagų pašalinimo.

Aplinkosaugininkai pripažįsta, kad tai yra milžiniška problema, nes netinkamai ardant seną buitinę techniką į aplinką patenka kenksmingos medžiagos. Iš vieno šaldytuvo į aplinką išleisto freono kenksmingumas prilyginamas 13 tūkstančių automobilio nuvažiuotų kilometrų. Kompiuterių monitoriai, televizoriai yra didžiulis švino šaltinis, kuris yra itin kenksmingas tiek suaugusiems, tiek mažiems vaikams. Netinkamai ardant buitinę techniką į aplinką patenka net ir vėžio sukėlėjai – chromas, kadmis ir kiti itin kenksmingi cheminiai elementai.

Kreipiamės į Jus, sąmoningus piliečius, ir kviečiame prisijungti prie „Eko Topo karavano“. Paraginkite savo artimuosius, draugus ir kolegas saugiai ir neteršiant aplinkos atsikratyti senos ir nebenaudojamos buitinės ir elektros technikos. Mes užtikrinsime, kad visa Jūsų atnešta sena buitinė ir elektros technika bus perdirbta laikantis visų aplinkosaugos ir saugumo reikalavimų.

Elkitės atsakingai – atneškite nebeveikiančius prietaisus (viryklės, šaldytuvai, kompiuteriai, elektroniniai žaislai, telefonai ir pan.) į žaliąjį „Eko Topo karavaną“ ir laimėkite „Topo centro“ prizus! Aktyviausieji ekologinio žygio dalyviai taps „Eko Topo karavano“ ambasadoriais.

Žaliasis „Eko Topo karavanas“ Kaune lankysis š.m. rugsėjo mėnesį. Akcijos metu Kauno miesto ir rajono gyventojai galės atnešti seną elektros ir elektronikos įrangą į pagal grafiką į seniūnijas atvyksiantį specialų elektronikos atliekų surinkimo sunkvežimį arba išsikviesti kurjerius, paimsiančius seną techniką tiesiai iš Jūsų namų.

Visą š.m. rugsėjo mėnesį seną buitinę techniką pristatyti galite prie prekybos centro „Topo centras“ (Savanorių per. 206A) parduotuvės darbo valandomis,

visus Kauno miesto ir rajono gyventojus turinčius stambios buitinės technikos (arba daugiau senų elektroninių prietaisų) iki rugsėjo pabaigos kviečiame registruotis adresu www.epa.lt arba telefonu 869 555 111. „Eko Topo karavano“ kurjeriai susisieks su Jumis ir nemokamai atvažiuos senos įrangos paimti tiesiai iš Jūsų rankų.

Projekto iniciatorius: TOPO centras
Projekto draugas: EPA – elektronikos prietaisų atliekų tvarkynas
Rėmėjas: Whirpool
Informacinis partneris: Interneto žinios