Lapių miestelis

Kauno rajone paskelbta gripo epidemija

Kauno rajono savivaldybės administracijos direktorius Vytas Bancevičius lapkričio 19 dieną pasirašė įsakymą Nr. ĮS-2265, kuriuo rajone nuo minėtos datos paskelbė gripo epidemiją, įsakė pradėti vykdyti kompleksinį priemonių planą ir nurodytas priemones vykdyti iki jų atšaukimo.

Gripo epidemijos metu rekomenduojama riboti masinius žmonių susibūrimus, įvairius renginius; pagal galimybes vengti kontakto su sergančiaisiais, pasireiškus pirmiems gripo požymiams, neiti į darbą, vaikų neleisti į kolektyvus, o apie ligą tuoj pat pranešti savo šeimos gydytojui;

Gydymo įstaigoms rekomenduojama organizuoti ankstyvą sergančiųjų gripu diagnozavimą, pagal galimybes stengtis kuo daugiau sergančių gyventojų gydyti namuose, teikti informaciją telefonu ar kitomis ryšio priemonėmis, pertvarkyti besikreipiančių ligonių srautus; informuoti gyventojus apie gydymo įstaigos darbo bei iškvietimų priėmimo laiką, pagal reikalą pratęsti įstaigos darbą iki 20 val. (taip pat pailginant ir iškvietimų registravimo į namus laiką), o švenčių dienomis dirbti pagal įstaigos vadovo įsakymą.

Taip pat reikalaujama, kad darbuotojai, aptarnaujantys gyventojus, pagal galimybes ryšėtų marlės raiščius.

KRS inf.