Lapių miestelis

Lapiečiai derliaus šventę šventė Raudondvaryje

Šeštadienį Raudondvario dvaro sodyba tapo miniatiūriniu Kauno rajonu – į 2010 metų derliaus šventę suvažiavo visos dvidešimt penkios seniūnijos. Šventė dar kartą įrodė, kad Kauno rajonas nuo seno garsėja ūkininkavimo tradicijomis, žemės ūkio mokyklų laimėjimais, o čia gyvenantys žmonės moka ne tik žemę dirbti, sumaniai pasinaudoti Europos Sąjungos parama, bet išradingai ir kūrybingai save pristatyti bei linksmintis.

Tas nuotaikingas kelių tūkstančių žmonių susiėjimas pavadintas gražiu aukštaitišku terminu – ,,Rudens sambariai“. Tai laikas, kai grūdas jau po žeme ir ima judėti, kai svarstyklės danguje sulygina dieną su naktimi, tai laikas tarp šv. Mato ir Mykolinių, tarp bulviakasio ir naujo derliaus grūdo alaus ragautuvių.

Todėl neatsitiktinai derliaus šventė pradėta senomis lietuvių tradicijomis – laukų laužo ugnis apnešta per visų seniūnijų kiemelius, pašventintas derlius, rugių pėdas įteiktas rajono šeimininkui, o naujo derliaus duona vaišinti visi šventės dalyviai.

Į savo kraštą švęsti rudens darbų pabaigtuvių atvyko žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius, Kauno rajono žemdirbius ir konkursų dalyvius sveikino Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas, Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas.

Lapių seniūnas Rimantas Stankus pasirūpino, kad seniūnija atspindėtų savo veidą – visame lapių kiemelyje puikavosi purūs lapių kailiai. Aktyviai kiemelyje šeimininkavo ir aktyviausi lapių seniūnaičiai, bendruomenės nariai. Lapių kultūros centro direktorė Neringa Norvaišienė pristatė šiais metais kūrybinės veiklos dešimtmetį švenčiančią Lapių liaudiškos-kantri muzikos kapelą „Ant ketvirto“. Kapela susirinkusius linksmino ne tik savo kiemelyje, bet koncertavo ir didžiojoje scenoje. Malonu, kad kolektyvo veikloje vis dar dalyvauja buvęs kultūros centro direktorius ir vadovas, dabar Vandžiogalos seniūnas Marius Norvaiša.

Malonu, kad šventei Dievas nepagailėjo gero oro, saulėtos nuotaikos. Tad po pavykusios pirmosios derliaus šventės, nekantriai lauksime antrosios…

Lapiumiestelis inf.