Lapių miestelis

Lapių miestelyje – ugniagesių įkurtuvės

Kauno rajono savivaldybės, Lapių ir Domeikavos bendruomenių pastangomis gegužės 3 dieną bus atidarytas naujas gaisrinės punktas.

Projektas buvo finansuojamas iš LEADER programos, pagal Lapių bei Domeikavos seniūnijų vietos veiklos grupių paraiškas. Projekto sąmatinė vertė – 515 tūkst. litų.

Kauno rajono savivaldybė ugniagesiams paskyrė 20 arų sklypą, prisidėjo prie dujų, vandentiekio, nuotekų, elektros ir kitų komunikacijų įvedimo, nupirko uniformas, taip pat planuoja padėti įsigyti gesinimo žarnų džiovyklą. Šalia sklypo įrengtas priešgaisrinis vandens rezervuaras.

Lapių seniūnas Rimantas Stankus pasakojo, kad Lapių ir kaimyninės Domeikavos seniūnijų teritorijose veikia net 54 sodininkų bendrijos, kuriose yra apie 7,3 tūkst. valdų, čia nuolat gyvena daug gyventojų.

Domeikavos seniūnijoje gyvena apie 8 tūkst. žmonių, Lapėse – daugiau kaip 3 tūkstančiai. „Gaisrinės punktas tokiai didelei teritorijai gyvybiškai reikalingas, tai supranta ir mūsų bendruomenės“, – sakė R. Stankus.

LEADER yra viena iš keturių ES bendrijų iniciatyvų, kuri skatina kaimo gyventojus aktyviai dalyvauti gyvenamosios vietovės ir bendruomenės plėtros procese.

Kauno rajono priešgaisrinės saugos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Algirdas Žandaras pasakojo, kad dėl gyventojų neatsargumo dažnai kyla pievų ir miškų gaisrai. Vien Lapių seniūnijoje įkurtame Kauno miesto sąvartyne kasmet tenka gesinti vidutiniškai 7 gaisrus. Šią teritoriją iki šiol aptarnaudavo Kauno miesto ugniagesiai.

Įrengus naują gaisrinės punktą, čia atsikels 9 ugniagesiai, iki šiol dirbę Vandžiogalos komandoje.

Kauno rajone veikia septynios ugniagesių komandos, jose dirba 56 ugniagesiai gelbėtojai. 2012 metais jie užgesino 307 gaisrus, atliko 67 gelbėjimo darbus.

Šv. Florijono dienos šventės ir naujos gaisrinės atidarymo iškilmės Lapėse
(Mokyklos g. 9a, Lapės, Kauno raj.)

10.30 val. Lapių pagrindinės mokyklos mokinių piešinių ant asfalto akcija;

10.55 val. Pučiamųjų orkestro pasirodymas;

11 .00-11.30 val. Gaisrinės pastato pašventinimas ir atidarymas;

12.00 – 12.45 val. Ugniagesių gelbėtojų programa.