Lapių miestelis

Paroda “Italijos karnavalo spalvos” (Arūnas Vaicekauskas)

2015-09-17, 16 val. Lapių parodų salėje Arūno Vaicekausko fotoparodos atidarymas.
Apie autorių:
Arūnas Vaicekauskas gimė 1962.05.12 Kaune, Aukštuosiuose Šančiuose. 1969–1980 mokėsi Kauno 6-ojoje (dabar – Vaižganto) vid. m-kloje, 1981–1986 studijavo Vilniaus universiteto Istorijos fakultete 1988–1991 – Lietuvos MA Lietuvos istorijos instituto Etnografijos (dabar – Etnologijos) skyriaus aspirantūroje. Nuo 1992 m. – Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojas. Nuo 2014 m. – KMM P. Stulgos tautinės muzikos instrumentų muziejaus vedėjas.

Akademinėje aplinkoje parodos autorius yra vertinamas kaip kalendorinių papročių, karnavalinės kultūros ir etninės istorijos tyrinėjimo specialistas. Išleidęs daugiau nei 10 autorinių knygų, yra ne vieno kolektyvinio mokslo darbo sudarytojas ir bendraautorius, aktyvus tarptautinio etnologijos mokslo tinklo dalyvis, skaitęs mokslinius pranešimus JAV, Didžiojoje Britanijoje, Airijoje, Prancūzijoje, Portugalijoje, Vokietijoje, Švedijoje, Suomijoje, Čekijoje, Lenkijoje, Estijoje, Latvijoje, Arūnas Vaicekauskas didesnę aktyvaus gyvenimo dalį yra paskyręs gimtojo krašto kultūros studijoms bei etninės tradicijos populiarinimui.
Svarbiausi laisvalaikio pomėgiai – turizmas, fotografija, folkloriniai bei sportiniai šokiai ir gerų knygų skaitymas. Arūnas Vaicekauskas – aktyvus visuomenininkas, kraštotyros ir žygeivių judėjimų dalyvis. Geriausiai jaučiasi gamtoje ir keliaudamas. Fotografuoja daugiau nei 30 metų. Yra surengęs ne vieną autorinę parodą šalies aukštosiose mokyklose, gimnazijose ir kitur. Arūno Vaicekausko fotografijose į vieną visumą susijungia pomėgis keliauti ir mokslo interesai. Susidomėjęs karnavalo kultūros sklaida šiuolaikinėje visuomenėje, Arūnas Vaicekauskas beveik dešimtį metų paskyrė Šiaurės Italijos Ivrea miestelyje daugiau nei 200 metų nepertraukiamai vykstančio karnavalo tyrimams. Italijoje ir pasaulyje Ivrea karnavalas yra žinomas dėka išskirtinio net tris dienas vykstančio apelsinų mūšio. Be abejo, keliolikoje nuotraukų atskleisti visą šios šventės žavesį neįmanoma. Tačiau iš bendro įvykių srauto išplėštos akimirkos ar veidai parodos lankytojui parodys ne tik šventinio veiksmo ekspresiją bet ir Ivrea gyventojų santykį su tradicija.