Lapių miestelis

„Tautiška giesmė“ 21 val. per Valstybės dieną vėl skries aplink pasaulį

Pirmą kartą visame pasaulyje sugiedota per Lietuvos vardo tūkstantmečio šventę, „Tautiška giesmė“ liepos 6-osios vakarą su šviesa aplink Žemės rutulį keliaus ir šiemet. Lygiai 21:00 val. visi lietuviai, kuriame pasaulio krašte bebūtų ir ką beveiktų, kviečiami sustoti porai minučių ir savo šalies garbei giedoti himną.

“Šiemet Valstybės dieną Lietuvoje gausu įvairių renginių, daugelio jų organizatoriai net neraginti programoje numatė devintą vakaro giedoti „Tautišką giesmę“. Tai rodo, kad tradicija jau gyva ir galim didžiuoti, kad esam vienintelė tokia tauta pasaulyje, kuri kasmet tą pačią valandą kartu giedame savo šalies himną,”- sakė iniciatyvos „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ vadovas Raimundas Daubaras.
Kartu giedoti „Tautišką giesmę“ pagrindinėse aikštėse ar simbolinės miestų vietose žmones buria absoliuti dauguma Lietuvos savivaldybių.

“Tautiškos giesmės aplink pasaulį“ organizatoriai jau gavo patvirtinimus, kad Lietuvos himną per Valstybės dieną giedos lietuviai Airijoje, Didžiojoje Britanijoje, Italijoje, Vokietijoje, Graikijoje, Argentinoje, Danijoje, Australijoje, Kanadoje, Norvegijoje, Olandijoje, Ruandoje bei Škotijoje.

Visas vietas, kur Lietuvoje ir užsienyje bus giedama “Tautiška giesmė”, galima rasti arba pranešti adresu www.tautiskagiesme.lt.

Iniciatyvos organizatoriai tikisi, kad „Tautišką giesmę“ tradiciškai giedos ne tik susibūrusieji iš anksto žinomose miestų vietose, bet ir tie, kurie vakaros su draugais ar šeimomis gamtoje, prie televizorių ekranų, kavinėse ar restoranuose ar net apsipirkinės prekybos centruose.

Ne mažiau nei giedoti, lietuviai raginami ir įamžinti šį momentą – nusifilmuoti ir įkelti įrašą adresu http://ikelk.tautiskagiesme.lt/. Iš visų gautų įrašų bus kuriamas filmas, kuriame ne tik bus galima rasti save, bet ir įsitikinti: „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ – tradicija, kuria verta didžiuotis!

Lapėse himną giedosime prie Laisvės paminklo šalia bažnyčios 21 val. Maloniai kviečiame.

Lapių kultūros centro direktorė Neringa Norvaišienė