Lapių miestelis

Tikro garso estradinės muzikos festivalis Lapėse

Jau penktą kartą Kauno rajono kultūros centrų tikro garso estradinės muzikos festivalis-apžiūra vyksta Lapių kultūros centre. Šiais metais dalyvavo net 16 kolektyvų. Visi atlikėjai paruošė po du estradinio žanro kūrinius. Įsitikinimas, kad lietuviai labai santūrūs, pesimistai, festivalyje nepasitvirtino – čia vyravo optimistinės, džiugios nuotaikos.

Šventės organizatoriai – Kauno rajono kultūros, švietimo ir sporto skyriaus, kultūros poskyrio vyr. specialistė Birutė Jagrienė ir Lapių kultūros centro direktorė Neringa Norvaišienė ¬– išbandė naują vertinimo būdą. Po kiekvieno kolektyvo pasirodymo vertinimo komisijos nariai išsakydavo pastabas ir pakeldavo viešai vertinimo balus. Ši naujovė visiems pasirodė priimtina, nes viskas tapo vieša. Komisijos pastebėjimus išklausė ne tik kolektyvų vadovai, bet ir dalyviai, žiūrovai bei svečiai.

Tikro garso estradinės muzikos festivalio komisija buvo iš tiesų autoritetinga: Regina Kabalinienė (J.Gruodžio konservatorijos dainavimo skyriaus dėstytoja, VšĮ dainavimo studijos „Audra“ direktorė ir vyr. meno vadovė), Giulija (Voškonių kultūros centro direktorė, dainų autorė ir atlikėja, muzikos studijos „Arlekinas“ vadovė), Jūratė Miliauskaitė (A. Kačanausko muzikos mokyklos estradinio skyriaus mokytoja–ekspertė, dainų autorė ir atlikėja, vaikų kolektyvų „Linksmasis Do“, „Caca“, „Saulės vaikai“ vadovė).

Komisijos narės pripažino ir džiaugėsi, kad kolektyvų meninis, muzikinis lygis aukštas ir kiekvienais metais kyla. Pasak jų, ne vienas Kauno rajono kolektyvas galėtų reprezentuoti Kauno rajoną respublikiniuose renginiuose.

Festivalyje-apžiūroje dalyvavo Užliedžių kultūros centro vaikų ir mergaičių estradinis ansamblis „Pūkelis“, kapela „Širšės“, Ilgakiemio kultūros centro solistas Vytautas Valiūnas ir mergaičių pop grupė „Draugės“, Babtų kultūros centro jaunimo estradinis ansamblis ir roko grupė „Laikas“, Lapių kultūros centro solistės Monika Kazlauskaitė, Akvilė Paulauskaitė ir estradinis duetas „Uošvės“; Vandžiogalos kultūros centro pop grupė „Banga“, Samylų kultūros centro solistas Vladas Karpavičius, estradinis ansamblis „Harmonija“, pop grupė „Demo“; Ramučių kultūros centro suaugusiųjų estradinis ansamblis.

Šventės rėmėjai – Lapių seniūnija ir seniūnas Rimantas Stankus bei buvęs kultūros centro direktorius, Vandžiogalos seniūnas Marius Norvaiša – džiaugėsi puikiai pavykusiu renginiu.

Kultūros centro direktorė Neringa Norvaišienė palinkėjo kolektyvų vadovams ir dalyviams kūrybinės sėkmės ir atsisveikino iki kitų metų.

KRS inf.