Lapių miestelis

Žirgų ištvermės varžybos Lapėse

“Š.m. birželio 25d., Smiltynuose įvyko pirmosios Kaune žirgų ištvermės varžybos, kurias organizavo Žirgų Mylėtojų Klubas “Smiltynai” su didele Lapių seniūnijos pagalba. Žirgų ištvermė yra viena seniausių žirginio sporto šakų, tačiau mūsuose nėra itin populiari. Paprastai apibūdinant šią sporto šaką, tai tarsi žirgų ralis ir orientacinis viename.

Jau varžybų išvakarėse į ŽMK “Smiltynai” arklidžių kiemą pradėjo gužėti dalyviai. Raiteliai ir pagalbininkai susistatė palapines, žirgams buvo užleistos visos arklidės. Atvyko garsiausias Lietuvoje tarptautinę ištvermės licenziją turintis teisėjas Gintaras Oliškevičius iš Šiaulių. Kartu su organizatoriais jis apvažiavo ir patikrino trasą, bei jos žymėjimą ir davė paskutinius nurodymus.

Šeštadienio rytas visiems prasidėjo anksti. 9val. ryte vyko teisėjo ir dalyvių susirinkimas, kurio metu buvo paaiškintas trasos ženklinimas ir taisyklės. Po susirinkimo prasidėjo veterinarinė žirgų patikra. Jos metu buvo žiūrima ar žirgai nešlubuoja, ar neskausmingos nugaros, tikrinamas kvėpavimas, širdies darbas. Apie 11val. buvo paskelbtas startas ir pirmas duetas pajudėjo. Iš viso varžybose dalyvavo dešimt raitų duetų ir dvi karietaitės (Lietuvos ištvermės čempionate dalyvavo septyniolika duetų). Pirmieji startavo raiteliai
bėgantys 40km. trasą, kiek vėliau po jų – raiteliai bėgantys 20km. ir galiausiai lydint gausioms ovacijoms pasileido karietaitės.

Varžybos praėjo sklandžiai, nebuvo diskvalifikuotas nei vienas duetas.

Apdovanojimus ir taures išsivežė:

40km., Takko-Fashion taurės trasos nugalėtojais tapo:

I vieta – Mantas Kazevičius su Trojumi (Lentvaris)
II vieta – Aurimas Kuncevičius su Bostonu (Lentvaris)
III vieta – Neringa Kulokaitė su Tinklu (Žiegždriai)

20km., ŽMK “Smiltynai” taurės trasos nugalėtojais tapo:

I vieta – Rasa Paciūnaitė su Bingo (Smiltynai)
II vieta – Augustė Kulnytė su Gomeliu (Šiauliai)
III vieta – Kotryna Borusevičiūtė su Prapuntu (Žiegždriai)

Karietų klasės, globojamos Mariaus Norvaišos, nugalėtojais tapo:

I vieta, Vidas Kulokas su Kulpe (Žiegždriai)
II vieta, Edmundas Margevičius/ Stasys Laurinaitis su Aisetu ir Krosna
(Žiegždriai)”

Lapiumiestelis.lt info
Eglė Gaisrytė