Lapių miestelis

Žirgų konkūro šventės „Lapės 2012” atgarsiai

Lapėse ir vėl dundėjo žirgų kanopos, rinkosi šeimos, stojo pro šalį važiavę automobiliai ir visi skubėjo į tradicine tapusią Lapių žirgų konkūro šventę.

Šiemet renginys dar išaugo, pritraukė daugiau dalyvių ir paįvairino programą: žirgų sporto gerbėjai galėjo gėrėtis, kaip jauni raiteliai, mėgėjai ir jauni žirgai šoko per 80 cm. aukščio kliūtis, per 110-120 cm aukščio kliūtis šoko besivaržantieji dėl Kauno rajono savivaldybės mero Valerijaus Makūno taurės, įspūdingais šuoliais žavėjo šuolio į aukštį galingumo varžybos, o konkūro pabaigoje visiems ūpą pakėlė mažiausieji raiteliukai, per kliūtis liuoksėję linksmais poniukais.

Pergalę jaunimo klasėje nuskynė Erika Ramoškaitė su žirgu La Kosta, Jauno žirgo kategorijoje geriausiai sekėsi Jovitai Grėblūnaitei su Fila, tarp mėgėjų stipriausia buvo Jurgita Narbutaitė su Žygiu. Mero taurę išsivežė Irmantas Grikienis su Klasika, tas pats raitelis, tik jau su žirgu Quebo, nugalėjo ir šuolio galingumo rungtyje. Mažųjų poniukų varžybose, kur šiemet dalyvavo net 11 raiteliukų, labiausiai pasisekė Tijai Valaitytei su Gracija.

Šalia konkūro aikštės buvo suorganizuota piešinių paroda tema „Aš piešiu žirgą“, geriausių darbų autoriai – apdovanoti.

Pradinių klasių nugalėtojai:
I vieta Urtė Normantaitė, 4 kl.
I vieta Rugilė Neniškytė, 1a kl.
II vieta Juleta Sapižovaitė, 4b kl.
III vieta Kotryna Sabastijanskaitė, 4a kl.
5-7 klasių nugalėtojai:
I vieta Gintarė Lukoševičiūtė, 7a kl.
II vieta Viktorija Petraitytė, 7a kl.
III vieta Matas Popiera, 7b kl.
8-10 klasių nugalėtojai:
I vieta Aušrinė Klovaitė, 9kl.
II vieta Rasa Sasnauskaitė, 9 kl.
III vieta Deimantė Gudonytė, 8 kl.
Pramogos laukė ne tik žirgų, bet ir šunų mylėtojų: šunų dresavimo mokykla „Reksas“ su savo augintiniais demonstravo dresūros programėlę. Savanoriška gyvūnų globos organizacija „Penkta koja“ kvietė aukoti savo globotiniams ar kurį nors jų priglausti.

Lapiumiestelis info